Telefon Numaramız: 0541 294 12 34
 
Ergonomik Ofis Çalışma Alanları Nasıl Yapılır?
01 May

Ergonomik Ofis Çalışma Alanları Nasıl Yapılır?

Posted By: Mobilya Noktası Times Read: 715 Comments: 0


Ergonomik Ofis Çalışma Alanları Nasıl Yapılır?


Çalışma alanınız, çalışmanıza ve başarılı olmanıza yardımcı oluyor mu ya da sizi bu süreçte sakatlıyor mu? Şunu düşünün: Kronik bel hastalığının ortalama maliyeti 100 bin tl.  Çalışmalar, çalışma alanınızdaki ergonomik tasarımın ofiste veya evde olmasının sadece yaralanmayı ve acıyı azaltmakla kalmayıp aynı zamanda verimliliğinizi ve genel memnuniyetinizi de arttırdığını göstermiştir.

Kendinizi, karpal tünel sendromu ve yol boyunca tekrarlayan zorlanma yaralanmaları gibi ciddi sağlık sorunlarından kurtarmak için şimdiye kadar uygulamanız gereken en iyi uygulamalara ve iş istasyonu ekipmanlarına bakıyoruz. Başlayalım.

Mükemmel Ergonomik Çalışma Alanları İçin Kolay Adımlar 

Uygun Oturma Pozisyonu ve Mesafeler

1-Doğru Ofis Koltuğu Seçimi

Uygun bir ergonomik ofis koltuğu bulmak tartışmalı bir şekilde ergonomik çalışma alanı bulmacasının en önemli parçasıdır. Araştırmaya göre , endüstrileşmiş dünyadaki insanların% 50'sinin, çoğu doğrudan koltuk yetersizliği tasarımıyla ilgili bir tür sırt ağrısı muzdarip olduğu tahmin ediliyor. İdeal olanın altında herhangi bir sandalyede günde 8 ila 15 saat geçirmek, sadece sırt ve boyun ağrısı gibi her türlü rahatsızlık için davetiye çıkartıyor.

Piyasada ergonomik ofis koltukları söz konusu olduğunda, birçoğu “ergonomik” kelimesini gevşek, hatta dürüst olmayan bir şekilde kullanan sayısız seçenek vardır. Eğer işte acı çekiyorsanız ve zorlanıyorsanız, iyi bir sandalye almak iyi bir şilte almak kadar önemlidir.

İşte dikkat etmeniz gereken en önemli faktörler:

·        Yükseklik - Ayaklarınızı yerde düz bir şekilde ve uyluklarınızı yere kabaca paralel bir şekilde oturabilmelisiniz. Çok uzun boylu bir masaya ulaşmak için daha uzun bir ofis koltuğuna ihtiyacınız varsa, doğru bacak açısını elde etmek için bir ayak desteği kullanabilirsiniz.

·        Bel desteği - Sırtın şekli, belinizi destekleyecek doğal bir eğriye sahip olmalıdır.  Ofis koltuğunuzda uygun bir bel desteği yoksa, bir bel desteği yastığı kullanmayı düşünün .

·        Koltuk derinliği - Sabit koltuklar için ideal derinlik 42 cm, ayarlanabilir koltuklar için ise 35-47 cm’dir.

·        Kolçaklar - Bunları kullanmayı seçerseniz, önkollarınızı rahat bir yükseklikte tutmak için kılavuz olarak kullanılmaları gerekir. Siz yazarken kollarınızı onlara dayandırmamalısınız.

·        Malzeme - Rahat bir yastıklama miktarı bulmaya çalışın: sandalyeniz aşırı sert olmadan destekleyici hissetmelidir. Ofis koltuğunda Nefes alabilen veya örgü kumaş arayın.

·        Dönme ve hareketlilik - Bu büyük ölçüde kişisel bir tercih meselesidir, ancak ciddi bir düşünce yapmalısınız. Günlük işlerinizi yapmak için hareketliliğe ihtiyacınız varsa, ofis koltuğunuzun serbestçe hareket ettiğinden emin olun. Halılar ister halı ister sert bir yüzey olsun, yer döşemeyle birlikte çalışacak şekilde tasarlanmalıdır.

Bir OFİS KOLTUĞU ne kadar fazla ayarlanabilirse, sizin için de o kadar işe yarayacak. Uzun süreli kullanımda bile konforlu bir sürüş için en iyi uygulamaları oluşturan kaliteli bir ergonomik ofis koltuğuna yatırım yapın.

Mükemmel ergonomik ofis koltuğu ile bile, ideal olarak kan akışının vücudunuzun tüm bölümlerine eşit bir şekilde erişmesini sağlamak için zaman zaman oturma pozisyonunuzu değiştirmek isteyebilirsiniz.

2- Masa yüksekliğini ayarla

 Ofis koltuğu ile uyumlu bir masa kullanmalısınız. Bir masa işiniz varsa, masanızın iş yerinizin kalbi olduğunu söylemeye gerek yok. Orada, çeşitli şekiller, boş alanlar ve farklı yüksekliklerde çeşitli masa tasarımları var. Ergonomik bir bakış açısıyla, masanızın en önemli yönü boyudur.

Çok yüksek bir masaüstü bilgisayar yazarken ön kollarınızın gerilmesine neden olurken aşırı derecede düşük çalışma masası çalışırken ve sırtınızı ve omuzlarınızı gererek yere çarpmanıza neden olur.

Ofis Masanızın doğru yükseklikte olup olmadığını nasıl anlarsınız?

·        Ayaklarınız yere düz basıyorsa, bacaklarınız masanın altına rahatça oturmalıdır: bacaklarınızı geçecek kadar boş alana sahip olmalısınız.

·        Kollarınız masa başındayken ön kolunuzla üst kolunuz arasındaki açı 90 derece ile 120 derece arasında olmalıdır.

·        Kanada Standartları Birliği ( CSA ), 73 cm artı veya eksi 2,5 cm arasında bir genel yükseklik masası önermektedir.

En uygun masa yüksekliği kadar önemli, onu gün boyu ayarlayabilmek. Duruşunuzu gün boyunca değiştirmek sadece yorgunlukla savaşmakla kalmaz, aynı zamanda tekrarlayan hareketle ilişkili yaralanmaları önlemeye yardımcı olur. Bu nedenle oturma sıraları ve ayarlanabilir yükseklik masaları ergonomik bir iş istasyonunun bir parçası olarak popüler hale gelmiştir.

 Ayarlanabilen yükseklik masaları, iş istasyonunuzun yüksekliğini tam olarak konfor seviyenize göre ayarlamanıza izin vererek ergonomik masa tasarımının ön saflarında yer almaktadır; Ayarlanabilir yükseklik masalarının bir diğer büyük avantajı, oturma ve ayakta durma arasında geçiş yapmanıza olanak sağlamasıdır. Bütün gün oturmanın bilimsel olarak yüksek tansiyon, sırt yaralanması ve hatta ölüm riskine neden olduğu gösterilmiştir. Bununla birlikte, tüm çalışma gününü ayakta geçirmek çok yorucu olabilir, bu nedenle iki duruş arasında geçiş yapma yeteneği size her iki dünyanın da en iyisini sunar.

Mevcut masanızı henüz ayarlanabilir bir masaya atmaya hazır değilseniz , mevcut masa yüksekliğini ve benzer ergonomik faydalar için yazma açınızı değiştirmek için Ayarlanabilir Masa Yükseltici veya Klavye Tepsisine bakın .

 3- Monitörünüzü Ayarlayın

 Kötü bir şekilde yerleştirilmiş bir monitör boyun ve omuz ağrısına, baş ağrısına ve sandalyenize veya masanıza suçlayabileceğiniz diğer semptomlara neden olabilir. Yerleşimi izleme konusunda hatırlanması gereken en önemli noktalar şunlardır:

Mesafe: Monitörünüzü önünüzden 20 cm uzağa veya kol uzunluğuna yerleştirin. Çok yakına koymak gözlerinizi zorlar, çok uzağa yerleştirmek, ekrandakileri okumak için ileri doğru eğilmenize neden olabilir.

Açı: Monitörünüz yaklaşık 10 ila 20 derecelik bir açıyla yerleştirilmelidir. Daha büyük bir açı, başınızı rahatsız edici bir açıyla tutmanıza ve boyun gerginliğine yol açmanıza neden olur.

Yükseklik : Ekranınızın üst çizgisi göz hizasında veya altında olmalıdır. Monitörünüzü okumayı denemek için başınızı geriye doğru eğmek baş ağrısı ve boyun ağrısına yol açabilir.

Aydınlatma: Ofisinizde bir pencereye sahip olacak kadar şanslıysanız, karşı karşıya gelmekten veya sırtınıza oturmaktan kaçının. Monitörünüzü ve masanızı pencereye dik yerleştirmek en iyisidir. Ne tür bir aydınlatma kullanırsanız kullanın, monitörü rahatsız edici parlama oluşmayacak şekilde yerleştirin.

Monitörler genellikle standlarına sabitlenir ve ayarlanması zorlaşır. Neyse ki, bol miktarda ayarlanabilir monitör ayağı var ve bir şeyi doğaçlama yapmak da nispeten kolay. Sizin için neyin işe yaradığını görmek için kitap istiflemeyi veya yazıcı kağıdı toplarını deneyebilirsiniz. Neye ihtiyacınız olduğunu öğrendikten sonra daha kalıcı bir çözüm aramaya gidebilirsiniz.

Göz yorgunluğunu azaltmak için Bilgisayar Gözlükleri kullanın

 

Gözlerini ihmal etmeyin. Reçeteli gözlük takarsanız, bilgisayar çalışması için doğru gözlükleri kullandığınızdan emin olun. Reçetesiz okuma gözlükleri kullanıyorsanız, bunun yerine “ bilgisayar gözlükleri ” denemek isteyebilirsiniz . Bunlar, parlamayı azaltmak, mavi dalga boylarını filtrelemek ve basılı materyali okuduğunuz mesafeyle aynı olmayan monitörünüzün mesafesini ayarlamak için tasarlanmıştır. Göz yorgunluğu baş ağrısının yanı sıra boyun ve omuz pozisyonunda da kötüleşebilir.

 4- Ergonomik Klavye ve fare seçin

 Birçok ofis çalışanı, tendinit, karpal tünel sendromu ve kötü tasarlanmış klavye ve farelerin veya konumlandırmaların neden olduğu diğer tekrarlayan gerilme yaralanmalarından muzdariptir.

Mesafe: Uygun oturma pozisyonu klavyenizi nereye yerleştirmeniz gerektiğini belirler. Dirsekleriniz rahatça arkadan veya önünüzden ziyade yanınızda olmalıdır. Bu nedenle, klavyeniz, dirseklerinizle yanınızda rahatça ulaşabileceğiniz bir mesafede olmalıdır.

Klavyenizde bir sayısal tuş takımı varsa, klavyenin tamamı yerine harflere göre ortaladığınızdan emin olun . B harfi göbek önünde olmalı.

Açı: Klavyenin yaklaşık 15 derecelik hafif bir negatif açıya sahip olması gerekir. Başka bir deyişle, klavye size doğru değil, sizden uzağa doğru eğimli olmalıdır. Ne yazık ki, çoğu geleneksel klavyeler tamamen düzdür; klavyeyi kendinize doğru eğen ve esnek bileklerle yazmanıza neden olan iki küçük ayakla; Bu gergin bileklere ve zamanla karpal tünel sendromuna yol açar . Bir düşünün ergonomik klavye yazarken nötr pozisyonda elinizi ve bileğinizi tutması önemlidir negatif eğimi almak veya klavye tepsisi.

Yükseklik: Yine, duruş ve masa yüksekliğiniz, klavyenizin ve farenizin doğru yüksekliğini belirler. Kollarınızın zemine ve bileklerinize kabaca bükülmek yerine doğrudan paralel olmalıdır. Masanız buna izin veremeyecek kadar yüksekse, klavyenizi doğru yüksekliğe yerleştirmek için bir klavye tepsisi veya çekmece kullanabilirsiniz.

Uzun bir yazı gününden sonra parmaklarınız ve bileğiniz rahatsız olursa, ergonomik bir klavyeye bakın. Ergonomik Klavyeler, elleriniz ve bileklerinizin klavyede çalışırken en doğal konumlarını almalarını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır - çoğu kişi sizden uzağa eğilir, tuşlar istirahat halindeyken doğal açısına uyması için içeriye doğru eğimlidir.

Bilgisayar fareleri farklı boyutlarda ve şekillerde gelir. Parmaklarınızdaki bilinçsiz kavrama ve gerginliği ortadan kaldırmak için doğru yerlerde şekillendirilmiş ergonomik bir fareye bakın ve sonunda sinir ağrısına ve yaralanmaya neden olabilir. Bazı insanlar için, tuttuğunuzda bir el sıkışmasını taklit eden dikey bir fare, yatay bir fareden daha ergonomiktir, çünkü çalıştırırken bileğinizi bükmeniz gerekmez.

Peki ya dizüstü bilgisayarlar?

Giderek daha fazla sayıda işveren eski masaüstlerini iş yerindeki dizüstü bilgisayarlarla değiştiriyor. Dizüstü bilgisayarlar şık ve taşınabilir olsalar da, ergonomik tasarımları daha da zorlaştırabilirler. Monitörünüzü doğru yüksekliğe getirmek, klavyeyi çok yüksek yapabilirken, klavyeyi doğru yükseklikte yazmanız sizi aşırı düşük bir monitöre çarpmanız için zorlayabilir. Klavyede iyi bir negatif açı elde etmek de zor olabilir.

 5- Ofisinizde İş istasyonunuzu bölgelere göre düzenleyin.

  Uzmanlar , çalışma gününüz boyunca ne kadar erişilebilir olmaları gerektiğine göre öğeleri ayarlayarak masanızı erişim bölgelerine ayırmanızı önerir .

İlk bölge, yalnızca önkollarınızı yatay olarak hareket ettirerek, dirsekleriniz yanlara yakın bir şekilde rahatça kalarak kolayca erişebileceğiniz yerdir. Bu alan normalde klavyenize ve farenize adanmıştır. Fare ve klavyeniz kadar kullanmazsanız, bu bölgede başka hiçbir şey bulunmamalıdır.

Bir sonraki bölgeye kollarınızı uzatarak, ancak belinize eğilmeden veya bükülmeden ulaşılabilir. Bu, sık kullandığınız referans kitaplar, defterler veya kırtasiye malzemeleri gibi sık kullandığınız şeyler için iyi bir alandır.

Üçüncü bölgeye kolların uzatılması ve belin bükülmesi veya eğilmesiyle ulaşılabilir. Ayağa kalkmadan bu bölgeye ulaşabilseniz de, bu kadar sık ​​yapmak rahat değildir. Bu, sadece ara sıra kullandığınız şeyler için iyi bir alandır.

Çalışma alanınız bu alanın dışına çıkarsa (örneğin, masanızın üstündeki dikey raflar) yalnızca depolama için kullanılmalıdır.

Elbette, çoğu insan masalarında süs eşyaları veya aile fotoğrafları gibi bazı kişisel eşyalara sahip olmayı tercih eder. Alanınıza biraz sıcaklık getirecek kadar bunlara sahip olmaya çalışın, ancak sizi işten uzaklaştıracak kadar değil. Bazı insanlar üç maddenin sınır olması gerektiğini söylüyor, ancak hepimiz farklıyız. Çalışma alanınızdaki şeylere nasıl tepki verdiğinizin farkında olun: onları dikkat dağıtıcı olarak mı kullanıyorsunuz yoksa üzerlerinde bir yaratıcılık kaynağı olarak mı kullanıyorsunuz?

 6- Yaşam tarzınızı ayarlayın.

 Tüm hayatınızı yenilemek zorunda değilsiniz, ancak aşağıdaki önerilere bir göz atın. Şansınız, bu alanlardan en az birinde bazı iyileştirmeler yapabilmeniz ve olumlu sonuçlar görebilmenizdir.

Diyet: Ne yazık ki, tekrarlayan zorlanma yaralanmalarını ortadan kaldıracak mucize bir diyet yoktur. Ancak, meyveler, sebzeler ve yağlı balıklar gibi sağlıklı yiyeceklerin iltihaplanmayı azalttığı , rafine karbonhidrat ve işlenmiş yiyeceklerin daha da kötüleştiği gösterilmiştir.

 

Alıştırma: Soruna her iki yönden de yaklaşmak mantıklı geliyor. Ergonomi, vücudunuzu işlerinizi kolaylaştırmak için çevreye uyarlarken, egzersiz vücudunuzu iş ve çevrenizin etkilerine daha dayanıklı hale getirmek için uyarlar. Hem esneme hem de direnç egzersizinin yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Örneğin günlük öğle yemeği molasına 30 dakikalık bir yürüyüş yapın. Mümkünse, çalışanlarınız veya iş arkadaşlarınız için bir egzersiz programı düzenlemek iyi bir fikirdir.


Çalışma Ortamı: Çalışma alanınıza ve oda aydınlatmanıza bir bakın. Aşırı loş ışıklandırma odaklanmayı zorlaştırırken sert havai flüoresan ışığı baş ağrısına neden olabilir. Eğer alabilirsen, doğal ışık en iyisidir. Ayrıca ofisinize bazı az bakım gerektiren tesisleri de dahil etmeye çalışın. Doğal yeşillik iyileştirici bir etkiye sahiptir ve bizi odaklanmış tutar.

Farkındalık ve Stres Azaltması: Stresli olduğumuzda, ciddi ağrıya ve hatta yaralanmaya neden olana kadar binadaki rahatsızlığı fark etmeyerek duygularımızdan koparız. Stresinizi azaltmanın, rahatlama ve farkındalığınızı artırmanın yollarını bulmak, sizi işyerinde daha sağlıklı tutabilir.


Related products

Cooper Ofis Koltuğu Yönetici Koltuğu Makam Koltuğu
549,90TL

Cooper Ofis Koltuğu Yönetici Koltuğu Makam KoltuğuOFİS KOLTUĞU YÖNETİCİ KOLTUĞU COOPERMobilyanoktası Cooper ofis koltuğu ile kendinizi özel hissedin. Modern tasarımı ile tüm ofis mobilyalarınız ile tam uyum sağlayacak, hayalerinizdeki ofis dekorunu bu OFİS KOLTUK  ile tamamlayacaksınız. Ofis koltuğu modelleri  seçerken titiz hassas müşterilerimiz için önerimiz cooper yönetici koltuğudur. Cooper ofis koltuk modern tasarımı ile büronuza uyum sağlayacaktır. Ofis Koltukları sünger yapısıMobilyaNoktası Ofis Koltukları, uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz yüksek dansite değerine sahip sünger  ile oturma ve sırt bölümleri desteklenmektedir. Kolayca çökme yapmaz, sizi destekler. Cooper Ofis Koltuğu Kumaş ÖzelliğiKaliteli uzun ömürlü 1. sınıf deri . Uzun yıllar kullanabilirsiniz. Rahat silinebilir. Yumuşak dokuludur. Esnek yapısıya sahip olan suni deri yıpranmalara karşı dayanıklıdır.  Ergonomik Yönetici KoltuğuErgonomik insan anatomisine uygun tasarım Cooper ofis sandalyesi, Rahatlığınız için tasarlanmıştır. 360 derece sağa sola dönüş özelliği ile yerinizden kalkmadan istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Döner sandalye arayanların tercihi. Cooper Makam Koltuğu Sırt ve bel boşluğu için özel tasarım Anatomik Ahşap İskelet Büro KoltuğuGövde: Cooper ofis koltuğu Ortopedik baskı iskelet üzerine 28 dns yoğunluğunda kullanılmış sünger sayesinde hem konforlu, hem uzun yıllarca kullanılabilecek üründür. Çift kat ahşap iskelete sahiptir.  Kol: Cooper yönetici koltuğu Metal kola sahiptir. Krom kaplamadır. Üzerine sünger ve deri kaplamadır. Ofis Koltuğu ile pozisyonunuzu ayarlamak çok kolayMekanizma: Ofis koltuğu Çift kol mekanizma sayesinde yükseklik ayarı ve geriye yatırma ayarı yapılabilmektedir. Salıncak hareketi yani beşik hareketi yapabilmektedir. Komple geriye yatabilmektedir. Geriye yatırdığınızda istediğiniz noktada sabitleyebilirsiniz. Yükseklik ayarlı amortisör ile yukarı-aşağı hareket ederek ofis masanızda çalışmanız için en uygun pozisyonu yakalamış olursunuz. Oturma ve sırt bölgesi bütün olarak geriye yatma beşik hareketi Ayak: Cooper büro koltuğu 5 kollu yıldız ayak metal malzemeden üretilmiş olup Yarı mat yüzeyi sayesinde küçük darbelerden etkilenmez. Krom kaplamadır. Sıvı ve nem temasından etkilenmeyerek sağlamlığını ve görüntüsünü yıllarca koruyabilmektedir. Tekerlek: Sessiz ve yüzeyi çizmeyecek şekilde sağlığa zararsız plastik malzemeden üretilmiştir. Yüzeyi çizmez, rahat hareket eder. Cooper Ofis Koltuğunu kampanyalı fiyatı ile hemen satın alın. Ofis koltukları fiyatları arasında boğulmayın. Bu ofis koltuğunu kombine edebileceğiniz misafir koltuğu modellerini incelemek için Misafir koltuğu yazısına tıklayınız.Cooper Yönetici Koltuğu Ölçüler:Yükseklik: 130-140 cmSırt yüksekliği:85cmSırt genişlik: 65 cmOturak Genişlik: 65 cmOturak Derinlik: 75cm..

Koket Çalışma Koltuğu Personel Koltuğu Ofis Koltuğu Bilgisayar Sandalyesi
339,90TL

Koket Ofis Koltuğu Çalışma Koltuğu Personel KoltuğuMobilyanoktası Koket Dökme Sünger YÖNETİCİ KOLTUĞUOFİS KOLTUĞU YÖNETİCİ KOLTUĞU Bilgisayar Koltuğu KoketMobilyanoktası Koket çalışma koltuğu ile kendinizi özel hissedin. Modern tasarımı ile tüm ofis mobilyalarınız ile tam uyum sağlayacak, hayalerinizdeki ofis dekorunu bu OFİS KOLTUK  ile tamamlayacaksınız. Ofis koltuğu modelleri  seçerken titiz hassas müşterilerimiz için önerimiz sow çalışma koltuğudur. Koket ofis koltuk modern tasarımı ile büronuza uyum sağlayacaktır. Ofis Koltukları sünger yapısıMobilyaNoktası Ofis Koltukları, uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz yüksek dansite değerine sahip sünger  ile oturma ve sırt bölümleri desteklenmektedir. Kolayca çökme yapmaz, sizi destekler.Koket Ofis koltuğu araba koltukalrında kullanılan dökme sünger sistemi ile yapılmıştır.10 YIL  GARANTİ. ÇÖKME YA DA DEFORME OLMAZ.Koket Ofis Koltuğu Kumaş ÖzelliğiKaliteli uzun ömürlü 1. sınıf deri . Uzun yıllar kullanabilirsiniz. Rahat silinebilir. Yumuşak dokuludur. Bilgisayar koltuğu olarak idealdir. Ergonomik Yönetici KoltuğuErgonomik insan anatomisine uygun tasarım Koket ofis sandalyesi, Rahatlığınız için tasarlanmıştır. 360 derece sağa sola dönüş özelliği ile yerinizden kalkmadan istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Döner sandalye arayanların tercihi. Koket bilgisayar sandalyesi Sırt ve bel boşluğu için özel tasarım Anatomik Metal ve Sünger İskelet Büro KoltuğuGövde: Koket ofis koltuğu Ortopedik baskı iskelet üzerine 28 dns yoğunluğunda kullanılmış sünger sayesinde hem konforlu, hem uzun yıllarca kullanılabilecek üründür. Poliüretan sünger yapısı. Kol: Koket personel koltuğu Metal üzeri sünger döküm kola sahiptir. Ofis Koltuğu ile pozisyonunuzu ayarlamak çok kolayMekanizma: Ofis koltuğu Tek kol mekanizma sayesinde yükseklik ayarı ve geriye yatırma ayarı yapılabilmektedir.  Yükseklik ayarlı amortisör ile yukarı-aşağı hareket ederek ofis masanızda çalışmanız için en uygun pozisyonu yakalamış olursunuz. Oturma ve sırt bölgesi bütün olarak geriye yatma beşik hareketi Ayak: Koket büro koltuğu 5 kollu metal ayak metal malzemeden üretilmiş olup Yarı mat yüzeyi sayesinde küçük darbelerden etkilenmez. Krom kaplamadır.  hem şık hem de kırılmalara karşı daha dayanıklıdır. Sıvı ve nem temasından etkilenmeyerek sağlamlığını ve görüntüsünü yıllarca koruyabilmektedir. Tekerlek: Sessiz ve yüzeyi çizmeyecek şekilde sağlığa zararsız plastik malzemeden üretilmiştir. Yüzeyi çizmez, rahat hareket eder. Sağlığa zararsız Plastik malzemelerden üretilmiştir.  Koket Ofis Koltuğunu kampanyalı fiyatı ile hemen satın alın. Ofis koltukları fiyatları arasında boğulmayın. Bu ofis koltuğunu kombine edebileceğiniz misafir koltuğu modellerini incelemek için Misafir koltuğu yazısına tıklayınız.Koket Çalışma Koltuğu Personel Koltuğu Ofis KoltuğuBİLGİSAYAR SANDALYESİOFİS KOLTUĞUKullanım Alanı : Çalışma Koltuğu , Ofis Koltuğu , Bar Koltuğu ve Bilgisayar Koltuğu vb. Olarak Kullanıma Uygundur               Garanti Süresi : 24 Ay              Mekanizma :TEK KOL KOBRA MEKANİZMA YÜKSEKLİKAYARI YABAİLİR SİNİZ. AYRICA KOLTUĞU GERİYE YATIRABİLİRSİNİZ. SALINCAK MEKANİZMA             Döner Hareketi : 360 Derece         Yükseklik ayarlı amortisör koltuğunuzun yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.                   Tekerlek : 360 Derece Döner- Yumuşak / Sert Zemin Kullanıma Uygun   Sünger : Poliüretan Enjeksiyon             Materyal : Metal - Profil                Materyal : Plastik - Polipropilen            Kaplama : Ekolojik Suni Deri             Kol Desteği : Poliüretan - Ana Gövdeye Birleşik ARABA KOLTUKALRINDA KULLANILAN KESİNLİKLE ÇÖKME YAPMAYAN UZUN YILLAR KULLANABİLECEĞİNİZ BİR SÜNGER KALİTESİ. 10 YIL ÇÖKME GARANTİSİ...       Ayak Bölümü : Nikelajlı Ahtapot Metal Yıldız Ayak            Temizleme : Easy Clean Özellikli (Kolay Silinebilirlik) - (Kimyasallar Hariç)     ÖLÇÜLER:        ·         Toplam Genişlik   : 620 mm·          ·         Toplam Derinlik    : 530 mm·          ·         Toplam Yükseklik : 810 mm       ·         Oturum Yüksekliği Minimum : 430 mm /  Maximum : 530 mm         ·         Oturum Derinliği  : 430 mm·          ·         Oturum Genişliği : 430 mm·          ..

Elite Ofis Koltuğu Büro Koltuğu Yönetici Koltuğu Makam Koltuğu
599,00TL

Elite Ofis Koltuğu Yönetici Koltuğu Makam KoltuğuOFİS KOLTUĞU YÖNETİCİ KOLTUĞU EliteMobilyanoktası Elite ofis koltuğu ile kendinizi özel hissedin. Modern tasarımı ile tüm ofis mobilyalarınız ile tam uyum sağlayacak, hayalerinizdeki ofis dekorunu bu OFİS KOLTUK  ile tamamlayacaksınız. Ofis koltuğu modelleri  seçerken titiz hassas müşterilerimiz için önerimiz elite yönetici koltuğudur. Elite ofis koltuk modern tasarımı ile büronuza uyum sağlayacaktır. Ofis Koltukları sünger yapısıMobilyaNoktası Ofis Koltukları, uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz yüksek dansite değerine sahip sünger  ile oturma ve sırt bölümleri desteklenmektedir. Kolayca çökme yapmaz, sizi destekler. Cooper Ofis Koltuğu Kumaş ÖzelliğiKaliteli uzun ömürlü 1. sınıf deri . Uzun yıllar kullanabilirsiniz. Rahat silinebilir. Yumuşak dokuludur.Ergonomik Yönetici KoltuğuErgonomik insan anatomisine uygun tasarım Elite ofis sandalyesi, Rahatlığınız için tasarlanmıştır. 360 derece sağa sola dönüş özelliği ile yerinizden kalkmadan istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Döner sandalye arayanların tercihi. Elite Makam Koltuğu Sırt ve bel boşluğu için özel tasarım Anatomik Ahşap İskelet Büro KoltuğuGövde: Elite  ofis koltuğu Ortopedik baskı iskelet üzerine 28 dns yoğunluğunda kullanılmış sünger sayesinde hem konforlu, hem uzun yıllarca kullanılabilecek üründür. Tek kat ahşap iskelete sahiptir.  Kol: Elite yönetici koltuğu Metal kola sahiptir. Krom kaplamadır. Üzerine sünger ve deri kaplamadır. Geniş bir kol dayama bölgesine sahiptir. Ofis Koltuğu ile pozisyonunuzu ayarlamak çok kolayMekanizma: Ofis koltuğu Çift kol mekanizma sayesinde yükseklik ayarı ve geriye yatırma ayarı yapılabilmektedir. Salıncak hareketi yani beşik hareketi yapabilmektedir. Komple geriye yatabilmektedir. Geriye yatırdığınızda istediğiniz noktada sabitleyebilirsiniz. Yükseklik ayarlı amortisör ile yukarı-aşağı hareket ederek ofis masanızda çalışmanız için en uygun pozisyonu yakalamış olursunuz. Oturma ve sırt bölgesi bütün olarak geriye yatma beşik hareketi Ayak: Elite büro koltuğu 5 kollu yıldız ayak metal malzemeden üretilmiş olup Yarı mat yüzeyi sayesinde küçük darbelerden etkilenmez. Krom kaplamadır. Konik tasarım Sıvı ve nem temasından etkilenmeyerek sağlamlığını ve görüntüsünü yıllarca koruyabilmektedir. Tekerlek: Sessiz ve yüzeyi çizmeyecek şekilde sağlığa zararsız plastik malzemeden üretilmiştir. Yüzeyi çizmez, rahat hareket eder. Tekerlekler krom kaplama kapaklıdır.  Elite Ofis Koltuğunu kampanyalı fiyatı ile hemen satın alın. Ofis koltukları fiyatları arasında boğulmayın. Bu ofis koltuğunu kombine edebileceğiniz misafir koltuğu modellerini incelemek için Misafir koltuğu yazısına tıklayınız.EliteYönetici Koltuğu Ölçüler:Yükseklik: 120-130 cmSırt yüksekliği: 85cmSırt genişlik: 65 cmOturak Genişlik: 65 cm..

Zoi Ofis Koltuğu Yönetici Koltuğu Makam Koltuğu
499,90TL

Zoi FİLELİ YÖNETİCİ KOLTUĞUOFİS KOLTUĞU YÖNETİCİ KOLTUĞU ZoiMobilyanoktası Zoi Ofis koltuğu ile kendinizi özel hissedin. Modern tasarımı ile tüm ofis mobilyalarınız ile tam uyum sağlayacak, hayalerinizdeki ofis dekorunu bu OFİS KOLTUK  ile tamamlayacaksınız. Ofis koltuğu modelleri  seçerken titiz hassas müşterilerimiz için önerimiz Zoi yönetici koltuğudur. Zoi ofis koltuk modern tasarımı ile büronuza uyum sağlayacaktır.Hareketli Bel DesteğiHareketli Kafa Desteği Ofis Koltukları sünger yapısıMobilyaNoktası Ofis Koltukları, uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz yüksek dansite değerine sahip sünger  ile oturma ve sırt bölümleri desteklenmektedir. Kolayca çökme yapmaz, sizi destekler. Zoi Ofis Koltuğu Kumaş ÖzelliğiKaliteli uzun ömürlü Terletmez Fileli Kumaş . Uzun yıllar kullanabilirsiniz. Rahat silinebilir. Fileli hava alan kumaşı ile uzun saatler oturduğunuzda bile terleme yapmaz.  Ergonomik Yönetici KoltuğuErgonomik insan anatomisine uygun tasarım Zoi ofis sandalyesi, Rahatlığınız için tasarlanmıştır. 360 derece sağa sola dönüş özelliği ile yerinizden kalkmadan istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Döner sandalye arayanların tercihi. Zoi bilgisayar sandalyesi Sırt ve bel boşluğu için özel tasarım Anatomik Plastik İskelet Büro KoltuğuGövde: Zoi ofis koltuğu Ortopedik baskı iskelet üzerine 28 dns yoğunluğunda kullanılmış sünger sayesinde hem konforlu, hem uzun yıllarca kullanılabilecek üründür. Kol: Zoi ofis koltuğu plastik kola sahiptir. Ofis Koltuğu ile pozisyonunuzu ayarlamak çok kolayMekanizma: Ofis koltuğu Çift kol mekanizma sayesinde yükseklik ayarı ve geriye yatırma ayarı yapılabilmektedir. Geriye yatırdığınızda istediğiniz noktada sabitleyebilirsiniz. Oturma bölümü geriye yatar beşik hareketi ile istenilen noktada sabitlenebilir. Oturma ve sırt bölgesi bütün olarak geriye yatma beşik hareketi Ayak: Zoi büro koltuğu 5 kollu yıldız ayak metal malzemeden üretilmiş olup Yarı mat yüzeyi sayesinde küçük darbelerden etkilenmez. Krom kaplama yüzeye sahiptir. Kiri ve tozu belli etmez. Sıvı ve nem temasından etkilenmeyerek sağlamlığını ve görüntüsünü yıllarca koruyabilmektedir. Tekerlek: Sessiz ve yüzeyi çizmeyecek şekilde sağlığa zararsız plastik malzemeden üretilmiştir. Yüzeyi çizmez, rahat hareket eder. Zoi Ofis Koltuğunu kampanyalı fiyatı ile hemen satın alın. Ofis koltukları fiyatları arasında boğulmayın. Bu ofis koltuğunu kombine edebileceğiniz misafir koltuğu modellerini incelemek için Misafir koltuğu yazısına tıklayınız...

Related Posts

Write Comment